Ноябрь 19, 2018

Використання плазми, яка збагачена тромбоцитами (PRP) при захворюваннях опорно-рухового апарату, захворюваннях

primenenie-obogashennoj-trombocitami-plazmi-obogashennaya-trombocitami-plazma-gde-i-dlya-chego-ispolzuetsyaПлазма, яка збагачена  тромбоцитами (PRP), є сучасним методом у лікуванні низки захворювань, які пов`язані із порушенням процесів відновлення (регенерації) тканин.

PRP (plasma rich plate) – це плазма крові пацієнта, яка отримана шляхом центригування та містить концентрацію тромбоцитів у 1,5-3 рази більше ніж у цільній крові.

PRP отримують з крові пацієнта натщесерце або не менше ніж через 5 годин після їжі. Венозна кров забирається у вакуумну пробірку, із ліктьової вени, об’ємом  8мл  із спеціальним роздільним гелем та встановлюється у спеціальну центрифугу. Після центрифугування (6хв) кров розділяється на фракції з яких забирається PRP. Саме цю частину крові, яка збагачена тромбоцитами, використовують у медичній практиці.

Чому саме тромбоцити представляють такий інтерес?

Відповідь знаходитися у їх властивостях, а саме у біологічно активних речовинах  чи факторах росту, які знаходяться у їх структурі:                                                                                                                                                                                                                       Інсуліноподібний фактор росту (IGF) забезпечує клітинний ріст, диференціювання та міграцію клітин;

тромбоцитарний фактор росту (PDGF) відіграє важливу роль у процесі регенерації і виживання клітин;

 трансформуючий фактор росту (TGF-β) зменшує запальні явища, стимулює синтез колагену, пригнічує апоптоз (загибель клітин);

фактор росту ендотелію судин (VEGF) впливає на проникність стінок судин, покращує кровопостачання тканин;

епідермальний фактор росту (EGF) запускає процес оновлення, ділення клітин;

 фактор росту фібробластів (FGF) стимулює ріст кровоносних судин, збільшує кількість фібробластів.

У середньому ми отримуємо 3-4мл PRP. 2-3 мл використовуємо для пацієнта , 1 мл передається у лабораторію для контролю кількості тромбоцитів у плазмі. Для досягнення позитивного ефекту необхідно 3-5 ін’єкції з проміжками 7-10 днів. Інтервал введення  препарату зумовлений тривалістю життя тромбоцитів.

prp 2

Плазмотерапія (PRP-терапія) широко застосовується у стоматології, пластичній хірургії, травматології, косметології та трихології. Саме тромбоцити містять у собі численні  — так звані фактори росту.

Використання PRP у травматології та ортопедії

травма

Введення PRP в область травми стимулює процес регенерації, прискорює загоєння та сприяє швидкій ліквідації запального процесу. Плазму вводять у пошкоджений м’яз або безпосередньо у суглоб. Кожна з таких ін’єкцій сприяє запуску процесів саморегуляції тканин, починається стимулювання утворення необхідних компонентів для відновлення їхньої структури. Проведені ряд клінічних досліджень доводять високу ефективність PRP у порівнянні з іншими методами лікування та плацебо.

Якщо говорити про хрящову тканину, то сама по собі вона має досить обмежену здатністю до відновлення. У ній немає судин, і все харчування відбувається за рахунок синовіальної рідини, що знаходиться у порожнині суглоба. Саме тому для ефективної терапії лікарські речовини вводять безпосередньо у їх порожнину. Зазначений метод лікування сприяє внутрішньо-суглобовому відновленню гіалуронової кислоти. Також він проявляє репаративну, знеболювальну, гемостатичну, протизапальну та антибактеріальну дію, що дає можливість широко використовувати при хронічних патологіях суглобів, для стимулювання процесу зрощення кісткової тканини під час хірургічних втручань, а також у післяопераційний період після різноманітних оперативних  втручань  для прискорення відновлювального періоду.

Побічні ефекти рідкісні, але вони можливі. Частим побічним ефектом ін’єкції PRP є збільшення запалення і болю через декілька годин після ін’єкції. Для зменшення цих проявів до місця ін’єкції прикладається холод.

Найбільшу ефективність така терапія демонструє при наступних захворюваннях:

 • Епікондиліт – дегенеративно-дистрофічний процес у місцях прикріплення м’язів до надвиростка плечової кістки. Цей процес супроводжується реактивним запаленням сусідніх тканин;
 • післянавантажувальні та дегенеративні тендопатіі;
 • ентезопатії – запальний процес біля зв’язок у ділянці кріплення сухожилку до кістки, що виникає під дією хронічних навантажень;
 • дегенеративно-дистрофічні ураження структур плечового суглоба (субакроміальний імпіджмент синдром, тендиніт довгої голівки біцепса);
 • остеоартроз різних локалізацій;
 • часткові пошкодження м’язів та сухожилків різних локалізацій;
 • п’яткова шпора, підошовний фасциїт;
 • у комплексному лікуванні хибних суглобів після хірургічного втручання;
 • після артроскопії суглобів для швидшого відновлення внутрішньо-суглобового балансу.

PRP терапія для відновлення росту волосся голови

ltdjx

У медичну практику лікування випадіння волосся, метод плазмотерапіі, був впроваджений у 2009 році, і, з тих пір, стає все більш популярним серед трихологів. Спочатку метод був розроблений для лікування андрогенної алопеції. Пізніше почалося активне застосування плазмотерапіі при всіх видах випадіння волосся, а також з метою поліпшення загального стану волосся і шкіри голови.

Метод плазмотерапіі (PRP-терапії), у хворих із патологією волосся голови, проводиться шляхом безпосередньої  ін’єкції  препарату у проблемні місця шкіри голови.

Принцип дії плазмотерапіі полягає у регенеративній ролі тромбоцитів. Активовані тромбоцити виділяють фактори росту. Фактори росту — це природні поліпептиди (білки), що володіють широким спектром біологічної дії — стимуляція кровообігу, ділення та підвищення метаболізму клітин волосяного фолікула, що призводить до стимуляції росту волосся.

Плазмотерапія — найефективніший, малотравматичний і максимально безпечний метод лікування волосся, який використовується у трихології.

Збагачена плазма абсолютно безпечна щодо інфекційних захворювань (ВІЛ або вірусний гепатит), а також алергічних реакцій. Введення високої концентрації факторів росту відбувається безпосередньо у проблемну ділянку, при мінімальному втручанні в організм. Для найбільшої ефективності застосовується курсове лікування. Тривалість терапевтичної дії при андрогенній алопеції досягає 8-12 місяців. Випадіння волосся сповільнюється вже на 2-4 день після першої процедури і повністю припиняється після 2 процедур. Для досягнення стійкого ефекту проводиться 3-4 процедури плазмотерапії.

Клінічні дослідження довели, що збагачена тромбоцитами плазма має здатність «пробуджувати» сплячі стовбурові клітини волосяних цибулин. Ін’єкційне введення аутоплазми  у багатьох випадках дозволяє зупинити випадіння волосся і відновити їх зростання. Введення плазми, збагаченої тромбоцитами, у зони порідіння або випадіння волосся стимулює «перезавантаження» циклу зростання волосяних фолікулів.

У результаті процедур PRP, при лікуванні алопеції, зупиняється випадіння волосся, відновлюється їх зростання і структура. Волосяні фолікули переходять у стадію відновлення і росту. Нормалізується функція потових і сальних залоз шкіри голови. Відбувається стагнація (пригнічення) зростання бактерій і грибків шкіри. Волосся стає більш щільним і блискучим. Відновлюється структура і здоров’я волосся.

Покази до PRP — терапії при захворюваннях волосся голови

волос

 

 • усі види випадіння волосся (дифузне, гніздове, андрогенне);
 • погіршення якості волосся: порідіння, витончення, ламкість, тьмяність;
 • хронічні захворювання шкіри голови: себорея, себорейний дерматит, лупа, псоріаз;
 • сповільнений ріст волосся;
 • підвищена сухість або жирність шкіри голови, лупа, свербіж;
 • передопераційна підготовка та реабілітація після пересадки волосся.